post

Hits: 0

Kiralama Tulum zurna

Düğünlere Kiralama Tulum zurna

Düğün salonunda değil de evinizin büyük salonunda yada kapıda yapılacak olan düğün veya nişanlarda kullanabileceğiniz Kiralama Tulumzurna ihtiyacınız olabilmektedir. Değerli müşterilerimizin Tulum zurna ihtiyacı varsa bizlere tanışmadan almaları tavsiye

Kiralama Tulum zurna

Kiralama Tulum zurna

etmiyoruz. İstanbul piyasasında bir çokları Tulum zurna kiralama firmaları olup ihtiyacı olan kişilere değişik fiyatlara tulumzurna kiralama sunmaktadır. En uygun fiyatlarda sizlere hizmet vermekteyiz.

Tulum zurna yapımı

Tulum, deri önü yırtılmadan olduğu gibi çıkartılmış kuzu, koyun ve oğlak derisibden yapılır. Kesim sırasında deri çok dikkatli bir şekilde tulum olarak çıkarılır.Suyla karışık ateş külünde iki üç gün bekledikten sonra tüylerin dökülmesi sağlanır ve tabakalama işlemi yapılarak, baş ve arka kısmı tersten sıkıca bağlanır.

Ön ayaklarının birbirine dudula bağlanarak şişirilip asılır. ve sürekli badem yağı veya gliserin sürülür. Dışının güzel görünmesi için üzerine değişik renk ve desenlerle kılıf geçirilir.Gövde kısmınınboğumları kesilir.Temizledikten sonra kurutulur.Delikler sıkıca bağlanır.Üst deliğeise bir oluk atılır. Bu kısma ‘nav’ denir.Genellikle şimşir ağacından yapılır.

Navın oluk kısmına iki sıra halindeperdeli kamışlar yerleştirilir.Bu kamış veya borular tek de olabilir.İki borulu olanlarda delik sayısı birinde 2, değerinde 5’tir.Tek borularda ise delik sayısıüstte 6, altta 1 adettir.Navın tuluma bağlanan kısmının ucuna ince kamıştan düdük şeklinde dillik konulur.Sesin çıktığı kısım daha geniştir.

2 thoughts on “Kiralama Tulum zurna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir